Mucha, czyli rewia ślubnych owadów

Nie tylko Panna Młoda powinna skupić się na doborze odpowiednich dodatków do swojej sukni ślubnej. Sprawa wyboru dodatków, które dopełnią całości, wygląda dokładnie tak samo w przypadku Pana Młodego. Czasami może być nawet trudniejsza, gdyż w przedślubnym zgiełku rzadko który mężczyzna chce uczestniczyć, decydując się raczej na żeńskie przywództwo i dowodzenie. Jeśli i Wasi przyszli mężowie wolą polegać na Waszych decyzjach – nic prostszego. Zabierzmy swoich partnerów na tour po butikach z modą męską i dopasujmy odpowiednie dodatki. W dzisiejszej notce zwrócę uwagę i podsunę kilka pomysłów związanych z muchami.

Muchy pasują właściwie do wszystkich strojów, na które mężczyzna może zdecydować się podczas ślubu i wesela. A są to oczywiście fraki, smokingi i garnitury. Decydując się na muszkę, musimy zdawać sobie sprawę, że z pewnością doda ona Panu Młodemu elegancji, ale także oryginalności – coraz mniej bowiem mężczyzn decyduje się na tego typu dodatek wybierając w to miejsce raczej krawat. Ceny muszek wahają się w dość dużych granicach. Jeśli szczęśliwie uda się nam trafić na promocję, to za muszkę zapłacimy jakieś 50 zł. W przeciwnym wypadku musimy liczyć się z kwotą oscylującą i najczęściej przekraczającą 100 zł.

Muszka może być tradycyjnie czarna lub biała (jeśli strój Pana Młodego jest w kolorze czarnym). Może także być w innych barwach, stosownie dopasowana do dodatków Panny Młodej. W tym wypadku można zasugerować się bukietem – na przykład czerwona muszka idealnie dopasuje się do bukietu czerwonych róż. Jeśli Panna Młoda ma suknię ślubną z dodatkami w kolorze fioletowym lub niebieskim – dopasujmy muszkę w tych właśnie odcieniach. A może stroik na głowie Panny Młodej przyozdobiony jest pomarańczowym kwiatem? Pamiętajmy o jednym – mucha musi współgrać zarówno ze strojem Pana Młodego jak i kreacją oraz dodatkami Panny Młodej.

Jeśli stawiamy na zabawę i swobodę – wybierzmy muchy w kropki, kratkę lub paski. Jeśli jesteśmy tradycjonalistami, a ślub i wesele odbywają się w raczej eleganckim i dystyngowanym towarzystwie, zdecydujmy się na muszkę jednobarwną, i postawmy w tym wypadku na ciemne odcienie. Tak czy siak – to Pan Młody z małym podszeptem ze strony przyszłej żony decyduje o wyborze dodatków i ich kolorach. Drogie Panny Młode! Nie zmuszajmy swoich przyszłych mężów do much! Jeśli wolą krawaty lub muszniki, albo nawet fulary – ostateczna decyzja należy właśnie do nich.

Poniżej instrukcja wiązania muchy i kilka słów na ten temat. Po przeczytaniu, może wydawać się dość skomplikowana, jednak z pomocą obrazka, wiązanie staje się nieco prostsze. Warto jednak poświęcić wcześniej trochę więcej czasu i podszkolić się w wiązaniu muchy, żeby w dniu ślub u nie było niepotrzebnych nerwów i paniki.

zdjecia

One comment on “Mucha, czyli rewia ślubnych owadów
  1. Sandra napisał(a):

    Chyba jednak nie chciałabym tego owada w stroju mojego Pana Młodego – mimo całej mojej sympatii do świata Flory :/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *