Dekorujemy dom?

Dopięcie na ostatni guzik garnituru Pana Młodego i ciasne związanie gorsetu Panny Młodej to nie koniec przystrajania jakie przyjdzie Parom Młodym poczynić przed wielkim dniem. „Dekoracji” domagają się nie tylko Państwo Młodzi, ale także „rzeczy martwe”. Przystrajamy zatem kościoły, sale, samochody, ale coraz częściej także… domy!

Gustownie udekorowany dom Panny Młodej, w którym Państwo Młodzi przyjmą błogosławieństwo rodziców i z którego po wyjściu, prosto już udają się do kościoła by przyjąć sakrament małżeństwa, to zjawisko coraz częstsze. Decydując się na dekorację domu powinniśmy pamiętać przede wszystkim o umiarze w ilości i rozmieszczeniu ozdób. Tiulowa poręcz i stroik wiszący na drzwiach wejściowych to moim zdaniem proporcja idealna. Młodzi mogą oczywiście zaryzykować i porozkładać więcej stroików na ścieżce prowadzącej do domu lub poprzystrajać rosnące drzewa. Ciekawym rozwiązaniem są też własnoręcznie wykonane napisy na kolorowych kartonikach z przeplecionym przez nie sznurkiem, wielobarwne świece i lampiony oraz tradycyjne balony. Coraz częściej zdarza się, że zamiast klasycznych stroików, na drzwiach wejściowych wywieszone są kwiatowe ozdoby ułożone w inicjały nowożeńców. Ozdoby i stroiki przeważnie są białe z zielonymi, dodającymi świeżości elementami. Mogą oczywiście zostać dopasowane do koloru bukietu lub dodatków Panny Młodej. Kombinacji jest wiele, ważne żeby wszystko ze sobą współgrało. No i oczywiście, żeby w szale dekorowania zbytnio nie przesadzić.

Dekoracją zarówno kościołów, samochodów, sal i domów zajmują się profesjonalne firmy. Często usługi takie świadczą też kwiaciarnie. Jest to jednak kolejne mnożenie kosztów organizacji wesela. A może po prostu chcemy, żeby wszystko było idealnie i dodatkowe koszty nie spędzają nam snu z powiek?

A jakie jest Wasze zdanie na temat dekorowania domów? Czy to domena raczej małych miasteczek i wsi? Czy mieszkając w miastach też zdecydujecie się na przystrojenie domu/mieszkania/klatki schodowej?

zdjecia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *