Poszukujemy tej jedynej. Suknia ślubna „rybka”

Odwiedzając salony z modą ślubną, przyszłe Panny Młode natkną się na zatrważającą ilość modeli i rodzajów sukien ślubnych. Pierwszą i najważniejszą zasadą, którą należy kierować się podczas wybierania upragnionej sukni jest decyzja w sprawie fasonu. Chociaż z roku na rok moda ślubna się zmienia, to główne trendy pozostają takie same. Projektanci skupiają się w tym wypadku raczej na szczegółach – dzisiaj modne są kokardy, za rok być może do łask wrócą kwiaty.

W dzisiejszej notce przedstawię kilka inspiracji związanych z sukniami ślubnymi typu „rybka”. Model ten często nazywany jest też „syreną”. Jego najbardziej charakterystycznym elementem jest to, że bardzo mocno opina sylwetkę, a rozszerza się dopiero w okolicy kolan. Jest to model niezwykle kobiecy, ponieważ bardzo podkreśla kształty. Nie nadaje się jednak dla pań o chłopięcej sylwetce – wąskich biodrach i małym biuście. Doskonale czują się w nim Panny Młode o obfitszych kształtach, które doskonale wpasowują się w ten fason sukni.

Dół sukni zwykle zdobią liczne falbany. Sprawia to wrażenie, że w sukni tej Panna Młoda nie chodzi, ale raczej płynie. Często możliwe jest także wypięcie falban, jeśli tylko znajdują się one powyżej kolan. Sprawia to, że podczas ceremonii ślubnej Panna Młoda występuje w długiej suknie, natomiast na czas zabawy suknia zmienia się w krótki, wygodny model. „Rybki” ozdabiane są także koronką, która zwykle dyskretnie kończy się nad rozszerzeniem. Popularnymi ozdobami w tego typu modelach sukien są koraliki, perełki i cyrkonie. Suknie tego typu zazwyczaj posiadają długie , podpinane treny. „Syreny” to suknie niezwykle wytworne i odważne. Zdarza się, że dekolty i plecy są w tych sukniach wycięte niezwykle głęboko. Suknie te (jak większość innych modeli) mają wiązany gorset, który pozwala dopasować kształt suknie do sylwetki w dość dużych granicach. Należy pamiętać, że do sukien typu „rybka” obowiązuje także tego samego rodzaju halka! Tradycyjne halki rozszerzają się od samej góry, halka typu „rybka” tak jak suknia, rozszerza się dopiero w okolicy kolan.

Ceny sukien ślubnych wahają się w dość szerokich granicach. Wszystko zależy od modelu – im więcej elementów i ozdób, tym cena zwykle jest wyższa. Tak samo sprawa wygląda w przypadku producenta. Za polskie suknie ślubne zapłacimy nieco mniej, jednak w przypadku sukien zagranicznych projektantów ceny są już wyższe. Musimy się jednak przygotować na to, że za sukienkę ślubną zapłacimy co najmniej 1000 zł. Chcąc mieć jednak jakikolwiek wybór, musimy liczyć się z tym, że  ceny zaczną wzrastać. Najczęściej ceny sukien ślubnych oscylują wokół 2000 zł. Za nietypowe, oryginalne bądź zagraniczne modele zapłacimy ponad 3000 zł.

zdjecia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *