Nie tylko do włosów. Rzecz o spinkach do mankietów

Przygotowując się do Wielkiego Dnia, nie tylko Panna Młoda ma pełne ręce roboty. Pomijając już kwestie formalne, czyli dopilnowanie, aby wszystkie szczegóły były dopięte na ostatni guzik, pozostaje wciąż pytanie o dobór i dopasowanie ślubnych dodatków. O gustownych ozdobach powinien też pamiętać Pan Młody. W poniższej notce znajdziecie kilka „błyskotliwych” inspiracji.

Pan Młody w dniu swojego ślubu powinien przede wszystkim wyglądać elegancko i szykownie. Pod wytworną marynarkę zakłada więc gustowną i dobraną zwykle pod kolor sukni Panny Młodej (i przez nią także kupioną!)koszulę. Koszula może mieć rękawy zapinane na tradycyjne guziki, ale może też guzików nie mieć! Decydując się na taki rodzaj koszuli, Pan Młody musi pamiętać o jednym bardzo istotnym szczególe, a mianowicie o spinkach do mankietów.

W salonach oferujących modę męską tego typu dodatków jest bardzo dużo. W tej notce zaprezentuję Wam oferowane przez amerykańską firmę Nordstrom nietypowe spinki do mankietów. Pan Młody może zamiast oczywiście tradycyjnych, „poważnych” i nie rzucających się w oczy spinek wybrać raczej wystrzałowe i kolorowe.

W ofercie znaleźć można spinki z elementami trupiej czaszki, znaczkami pocztowymi przedstawiającymi podobiznę Marilyn Monroe czy Elvisa Presleya. Są także spinki z nadrukami miniaturowych plakatów promujących filmy o Jamesie Bondzie czy komiksy o Batmanie. Nie zabrakło także spinek z amerykańską flagą. Na tym jednak nie koniec. Spinki do mankietów przybierają zaskakujące kształty. Nie są już płaskie i kwadratowe bądź okrągłe. Nordstrom oferuje spinki w kształcie torby z akcesoriami do golfa, supełków oraz psów (bokserów i owczarków niemieckich). Dość ciekawym rozwiązaniem są tworzące parę dwie różne spinki – jedna przedstawia byka, druga niedźwiedzia.

Spinki do mankietów pokryte są zwykle srebrem, rodem, oraz tytanem. Kolorowe elementy są emaliowane lub wykonane z masy perłowej. Dodatkowo, spinki do mankietów mogą być wysadzane kamieniami, np. onyksami. Ceny spinek wahają się w dość szerokich granicach. Zaczynają się od 300 zł, a kończą nawet na 1500 zł.

Pan Młody wybierając nietypowe spinki do mankietów z pewnością zwróci na siebie uwagę otoczenia. Także i zdjęcia na których odbijać się będą kolorowe ozdoby ucieszą oko. Spinki można dobrać kolorystycznie do dodatków Panny Młodej – bukietu czy ozdób na woalce. Mogą też po prostu kontrastować z powagą ciemnego garnituru. Wszystko zależy od gustu młodego małżonka, jego poczucia humoru i „wyluzowania”. Obecnie już jakiś czas spinki do mankietów przeżywają swój renesans, dlatego tym bardziej warto się nimi zainteresować. Te męskie ozdoby przydadzą się w przyszłości także na inne okazje i pozwolą mężczyźnie czuć się naprawdę wytwornie. A przy tym stanowić będą wspaniałą pamiątkę tego najpiękniejszego dnia w życiu.

zdjecia

2 comments on “Nie tylko do włosów. Rzecz o spinkach do mankietów
  1. Sandra napisał(a):

    O jeju.. to już takie szczegóły, że znając życie ja bym o nich zapomniała 😛 😀

  2. Sandra napisał(a):

    czy tak zwrócą uwagę otoczenia?? Są takie małe, że można by ich nie zauważyć :/ ale ja tam się nie znam ;p

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *