Przy okrągłym stole

Przenieśmy się na chwilę do upragnionego lokalu, w którym chcemy urządzić huczne wesele. O kosztach takiego przedsięwzięcia, wadach i zaletach różnych restauracyjnych rozwiązań mogliście przeczytać w obszernej notce Miejsca, miejsca nie ma… miejsca! Tym razem zwrócę uwagę na szczegóły. Chcę bowiem podrzucić Wam kilka stolikowych inspiracji.

Jak pisałam we wcześniejszej notce, wariantów ustawienia stołów w restauracji jest kilka i zależą one przede wszystkim od tego, czy dany lokal rozmaite stoły posiada. Najpopularniejszą opcją jest ustawienie stołów w kształt litery U. Coraz częściej jednak Państwo Młodzi wybierają wersję inspirowaną amerykańskimi trendami, czyli okrągłe stoliki.

Przy okrągłych stołach, jak wiadomo, wszyscy jesteśmy równi. Nie oznacza to jednak, że wszyscy goście zasiądą w sąsiedztwie Pary Młodej. Stolik nowożeńców jest zwykle wyeksponowany i zasiadają przy nim oprócz Młodej Pary, ich rodzice i najczęściej świadkowie. Przy pozostałych zwykle 6-10-cio osobowych stolikach zjadają restauracyjne specjały usadzeni przez Państwa Młodych goście. Warto pamiętać o tym, żeby posadzić przy wspólnym stole osoby, które chociaż trochę się znają. Eksperymentowanie i nachalne „zaprzyjaźnianie” zupełnie obcych sobie ludzi nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Jeśli ktoś pragnie nawiązywać podczas wesela nowe przyjaźnie, zawsze w wolnej chwili może się na moment przesiąść do innego stolika.

Opcja z okrągłymi stołami sprawdza się, jeśli organizujemy dość duże wesele i zamierzamy zaprosić wielu gości. Wysyłając zaproszenia do trzydziestu osób, raczej nie planujmy by zasiedli przy okrągłych stolikach. 3-4 niewielkie okrągłe stoliki będą w sali wyglądały dość skromnie, smutno i pusto!

Doskonałym rozwiązaniem logistycznego problemu gości, który pojawia się w ich głowach i rozbrzmiewa pytaniem: „gdzie mam usiąść?”, jest przygotowanie planu sali. Polega to na rozrysowaniu na arkuszu układu sali wraz z oznaczonymi charakterystycznymi symbolami stolikami i numerami miejsc dla gości. Legenda poniżej powinna przypisywać każdemu numerowi nazwisko gościa. W ten sposób każdy bez problemu odnajdzie miejsce w gąszczu stolików, a jeśli nawet się zgubi, to mapka z pewnością przyjdzie mu z pomocą.

Mówi się, że okrągłe stoliki sprawiają, że goście bawią się tylko w swoim małym, stolikowym gronie. Ale przecież podobnie jest w przypadku długich stołów ustawionych w podkowę. Goście siedzący przy takich stołach rozmawiają właściwie ze swoimi najbliższymi sąsiadami zasiadającymi obok lub naprzeciw.

Okrągłe stoły pozwalają się pięknie przyozdobić, a dekoracje zwracają większą uwagę niż w przypadku prostokątnych stołów. Dodatkowo pięknie ubrane krzesła w gustowne pokrowce i kolorowe kokardy pięknie prezentują się nawet w niespecjalnie rzucającej się w oczy sali. Na okrągłych stolikach można położyć przygotowane wcześniej papierowe menu, z którym goście podczas wesela mogą się zapoznać i zdecydować, co będą chcieli zjeść.

zdjecia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *