Zadbane dłonie z nietypowym wzorem

Nie od dziś wiadomo, że dłonie Państwa Młodych podczas ślubu i wesela powinny prezentować się nie tylko nienagannie, ale wręcz bardzo efektownie. W tym celu zazwyczaj panie udają się na skomplikowane zabiegi mające poprawić kondycję rąk. Różnego rodzaju peelingi, kremy, zabiegi SPA, zabiegi nawilżające, odżywiające czy dotleniające pozwalają utrzymać dłonie w doskonałym stanie. Tym bardziej, jeśli mają być one obiektem zainteresowania fotografów i kamerzystów zwłaszcza w momencie zakładania sobie nawzajem obrączek

Jednak nie tylko skóra dłoni powinna się pięknie prezentować. Równie dużo uwagi i czasu poświęcają przyszłe Panny Młode na manicure. W tej notce nie będę opisywała tradycyjnych wyborów na jakie decydują się Panny Młode – czyli żelowania płytki paznokcia czy zwyczajnego pokrywania go kolorowym lakierem. W tej notce zaprezentuję Wam coś bardzo nietypowego.

Kiedy doprowadzimy dłonie i paznokcie do dobrego stanu, możemy zdecydować się na wizytę u kosmetyczki i spędzić tam kolejne co najmniej dwie godziny na zakładaniu tipsów żelowych. Jak wiadomo, przed ślubem Panna Młoda ma mnóstwo rzeczy na głowie, a pozornie relaksujący wypad do kosmetyczki, zżerający tak dużo czasu może kobietę zwyczajnie wyprowadzić z równowagi. Ostatnio w wielu salonach kosmetycznych pojawiło się jednak zadziwiające urządzenie, które wykonuje nadruk na paznokciach!

Zabieg jest bardzo prosty, a przy tym niezwykle szybki. Kiedy paznokcie gotowe są do nałożenia lakieru (opiłowane, oczyszczone, skórki są odsunięte), nakłada się na nie warstwę białego lakieru, aby nadruk był bardziej widoczny. Następnie nakłada się na biały kolor odpowiedni lakier, który absorbuje tusz, aby ten lepiej się trzymał. Kolejnym etapem jest naniesienie nadruku – dłonie wkłada się do urządzenia przypominającego lampę UV utwardzającą żel (jest ono trochę większe). Na koniec paznokcie pokrywa się warstwą aktywującą, aby utrwalić nadruk.

Jednak największą zaletą tego rodzaju zdobienia paznokci jest to, że wzorów nadruków jest bardzo dużo, a istnieje także możliwość nadrukowania na paznokcie własnych zdjęć! Być może nie jest to aż tak wystrzałowy pomysł, aby na paznokciach Panny Młodej w dniu ślubu widniała podobizna Pana Młodego. Jednak wiele kobiet decyduje się w tym pięknym dniu na tak oryginalny manicure. Wzbudzi on z pewnością zachwyt i zwróci uwagę gości zwłaszcza w momencie składania życzeń. A co powiecie na to, aby zabieg ten zastosować przed sesją zdjęciową? Tym bardziej jeśli chcecie mieć pamiątkowe fotki „z jajem”. Można także zdecydować się na tradycyjny francuski manicure. Jest on z pewnością wykonany dokładniej, precyzyjniej i szybciej niż ten, „malowany” ręcznie.

Czas nadruku własnego zdjęcia lub wybranego wzoru na jeden paznokieć trwa około 10 sekund. Cały zabieg ozdabiania dłoni zamyka się w 15 minutach. Tego rodzaju manicure jest całkowicie bezpieczny dla dłoni i paznokci zarówno pod względem stosowanych lakierów (tuszów), a specjalna drukarka również jest przystosowana do tego, aby bezpiecznie umieszczać w niej dłonie. Trwałość takiego manicure jest zbliżona do trwałości wyższej klasy lakierów do paznokci. Nie należy zatem ze zbyt dużym wyprzedzeniem się na niego decydować, tym bardziej, że sam zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut. Na Śląsku jednym z gabinetów kosmetycznych zajmujących się komputerowym zdobieniem paznokci jest Centrum Zdrowia i Urody „Lejdis” w Sosnowcu.

zdjecia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *