Dbamy o dłonie

Obiektywy aparatu fotograficznego i kamery podczas ceremonii ślubnej i wesela skierowane są jak nietrudno się domyślić oczywiście na Parę Młodą. Nie dziwi zatem fakt, że zarówno Panna Młoda jak i Pan Młody z wnikliwością godną  tej podniosłej chwili dbają o swój wizerunek. Jednak nie tylko kreacje, fryzury i makijaże muszą być w tym dniu dopracowane w najdrobniejszym szczególe. Zwyczaj zakładania partnerowi obrączki na serdeczny palec prawej dłoni to oczywiście piękny i wzruszający moment, jednak tylko po warunkiem, że dłonie Panny i Pana Młodego nie wołają o pomstę do nieba…

Żeby ręce podczas ślubu i wesela dobrze się prezentowały należy skupić się na dwóch podstawowych sprawach: zadbać o zewnętrzny wygląd dłoni oraz wybrać stosowny manicure. Kilka tygodni przed ślubem należy zadbać o ogólną kondycję i dobry stan skóry dłoni. Warto w tym momencie zakupić odpowiednie kosmetyki i preparaty do pielęgnacji delikatnej skóry dłoni – balsamy i kremy do rąk stosowane regularnie z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę. Jeśli jednak skóra naszych dłoni jest niebezpiecznie sucha, łuszczy się, a domowe zabiegi i kosmetyki – nawet te z wyższej półki – niewiele pomagają, warto wybrać się do kosmetyczki.

Gabinety kosmetyczne oferują szereg regenerujących i polepszających stan dłoni zabiegów. Masaż dłoni to zabieg, który regeneruje i odświeża skórę, a dodatkowo także pobudza krążenie krwi w dłoniach. Kosmetyczka do zabiegu tego używa olejków eterycznych, które stosownie dobrane do skóry dłoni (np. suchej lub zmęczonej) z pewnością polepszą jej stan. Kosmetyczka wykonuje zabieg masując dłonie od końców palców w kierunku nadgarstków. Zabieg ten nie jest drogi. Cena zależy od gabinetu kosmetycznego i waha się od kilkunastu do około 50 zł.

Jeśli na naszych dłoniach zauważymy przebarwienia, jedynym ratunkiem są wtedy zabiegi złuszczające skórę. Rozwiązań w tym zakresie jest kilka. Można zdecydować się na mikrodermabrazję, czyli zabieg polegający na ścieraniu naskórka głowicą, z której wydostają się kryształki korundu (tlenku glinu). Jest to zabieg całkowicie bezbolesny. Głowica lekko wsysa skórę (jak malutki odkurzacz) po czym zostawia na skórze kryształki, przypominające ziarenka piasku. Po zabiegu mikrodermabrazji najlepiej smarować zaczerwienioną skórę dłoni preparatem antybakteryjnym (np. tribiotikiem) należy też chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym. Zabieg ten kosztuje od 150 zł w górę. Dobre efekty przynosi też kuracja kwasami owocowymi. Jest ona nieco tańsza niż mikrodermabrazja (od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych), jednak wymaga od klientki nieco systematyczności. Część zabiegów bowiem klientka wykonuje sama w domu, część natomiast wykonywana jest w gabinecie kosmetycznym.

Dla dłoni zmęczonych, suchych i spękanych doskonałym rozwiązaniem jest maska woskowa. Zabieg ten wykonywany jest w gabinecie kosmetycznym. Kosmetyczka nakłada na dłonie maskę, w skład której oprócz kwasów owocowych wchodzą jeszcze olejki eteryczne, sole mineralne i flawonoidy (związki organiczne znajdujące się w owocach). Zabieg maski woskowej trwa około 20-30 minut, podczas których kosmetyczka nakłada maskę, owija dłonie odpowiednią tkaniną (zazwyczaj jest to gaza), dodaje grubą warstwę preparatu woskowo-ziołowego, a na to wszystko ciepłą opaskę. Maskę stosuje się także w przypadku zwiotczałej skóry dłoni. Jest to tzw. minilift. Maseczka ma działanie liflingujące (czyli naciąga skórę)  dzięki czemu dłonie zdecydowanie lepiej się prezentują.

Innym rozwiązaniem dla spękanych i suchych dłoni jest kąpiel parafinowa. Zabieg rozpoczyna się oczyszczającym i złuszczającym peelingiem. Następnie kosmetyczka zanurza wcześniej posmarowane balsamem dłonie w ciekłej parafinie. Bez obaw! Parafina jest ciepła, ale nie gorąca. Skóra dłoni po zanurzeniu w parafinie staje się miękka, pory się otwierają a kosmetyki lepiej wchłaniają. Zabieg jest stosunkowo tani, w zależności od gabinetu cena waha się w granicach od kilkunastu do około 50 zł.

Rodzajów zabiegów na dłonie jest jak widać bardzo dużo. Aby doprowadzić dłonie do stanu doskonałego warto zastanowić się nad którąś z opcji, bądź jeśli dłonie prezentują się nie najgorzej poeksperymentować w domowym zaciszu. Jakby jednak sprawy nie rozpatrywać, zadbane dłonie to podstawa jeśli chodzi o Młodą Parę. Zarówno ręce Pana jak i Pani Młodej muszą prezentować się olśniewająco. Nie świadczy bowiem najlepiej o Parze Młodej, jeśli spod eleganckiego garnituru, lub nie daj Boże spod białej, koronkowej rękawiczki wyjrzy na światło dzienne spękana, sucha dłoń z obgryzionymi paznokciami!

zdjecia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *