Organizujemy niestandardowe, spersonalizowane wesele

Coraz częściej pary planujące ślub chcą, by to ważne w ich życiu wydarzenie było nie tylko piękne i wzruszające, ale przede wszystkim nietypowe. Jeśli patrzeć przez pryzmat ilości znajomych biorących ślub w tym samym roku nierzadko zdarza się, że zostajemy zaproszeni na kilka takich uroczystości. Jako goście mamy okazję z bliska przyjrzeć się wszystkim poczynionym przez Państwa Młodych wysiłkom i przygotowaniom. Goszcząc na kilku weselach, mniej lub bardziej nieświadomie porównujemy je ze sobą i wybieramy to, które naszym zdaniem było… najciekawsze i najbardziej spersonalizowane!

Nic bowiem tak skutecznie nie zabije uroków zabawy weselnej, jak monotonia i wybór tych samych rozwiązań, na które zdecydowało się tysiące Par Młodych przed nami, i które prawdopodobnie wybierze kolejny milion po nas. Nie chodzi tu oczywiście o rozwiązania, które wiążą się z potwornymi kosztami organizacyjnymi czy też sprawiają wrażenie ekscentrycznych. Kluczem jest, aby ślub i wesele ukazywało Państwa Młodych w centrum wydarzeń. Chociaż większość Par Młodych uważa, że jest to oczywiste – popełniają w tej kwestii zasadniczy błąd. Po ceremonii ślubnej, po przyjeździe do lokalu, po wzniesieniu toastu za Państwa Młodych oraz po odtańczeniu przez nich pierwszego tańca – uwaga gości skupia się na tym, aby dobrze się bawić, bez względu na to, co akurat robią lub myślą nowożeńcy.

Personalizacja wesela polega na tym, aby w jak największym stopniu przypominać gościom, że w tym dniu najważniejsi są Państwo Młodzi, że to właśnie ich jedyny i niepowtarzalny w życiu dzień. Aby spersonalizować wesele, Państwo Młodzi powinni przede wszystkim zastanowić się nad tym, jak uwidocznić się podczas wesela. Warto postawić na charakterystyczne motywy, z którymi kojarzy nas rodzina i znajomi. Jeśli lubimy dany gatunek muzyki, np. rock znajdźmy zespół, który się w takim graniu specjalizuje. Pamiętajmy, że to nasze wesele i to od nas zależy jak będzie ono wyglądało.

Lokalizacja

Nikt nie każe narzeczonym organizować zabawy weselnej w tradycyjnej restauracji bądź hotelu. Jeśli chcecie mieć wesele na wolnym powietrzu – zainteresujcie się jakie kroki należy w tym kierunku podjąć. Prawdopodobnie okaże się, że wesele w parkach czy zamkowych ogrodach wcale nie jest tylko niespełnionym marzeniem. Być może spodoba się Wam pomysł organizacji wesela na dachu odpowiednio do tego przystosowanego budynku. Widoki zapierające dech w piersiach oraz panorama miasta to z pewnością nietypowe, ślubne rozwiązanie.

Wystrój

Jeśli jesteście jednak raczej tradycjonalistami, ale otwartymi na małe zmiany, warto spersonalizować wnętrze zwyczajnego lokalu. Zamiast grafik i obrazów, powieście na ścianach własne zdjęcia, przypilnujcie, by dekoracje stanowiły Wasze ulubione kwiaty. Na odwrocie winietek z nazwiskami gości napiszcie kilka miłych słów, np.: „Wesele Zosi i Pawła. Dziękujemy za przybycie”, „Miłej zabawy życzą nowożeńcy” i dodajcie Wasze małe zdjęcie.

Łamcie zasady

Przyjęło się, że ślub i wesele to uroczystość kipiąca od tradycji rodzinnych i powszechnie akceptowanych, często dziwnych zwyczajów. Jeśli coś Wam się w tej kwestii nie podoba – nie bójcie się o tym mówić. Lepiej przed ślubem jeśli para wyjaśni pewne sprawy z rodzicami, niż żeby podczas ślubu i wesela stali się oni świadkami zwyczajów, które im się po prostu nie podobają. Jeżeli Pan Młody chce mieć za świadka kobietę, a Panna Młoda – mężczyznę – nie ma w tym nic złego. Także dwoje świadków mężczyzn, czy dwie świadkowe – to także nic zdrożnego. Lepiej nawet będzie jeśli są to osoby bliskie (rodzeństwo, przyjaciele). Poddawanie się tradycjom i szukanie świadkowej wśród sąsiadek (Panna Młoda nie ma siostry ani kuzynek, a bliska przyjaciółka nie może pojawić się na weselu) jest raczej złym rozwiązaniem.

Kreacje

Długa, biała suknia ślubna to najbardziej tradycyjny strój Panny Młodej. Kiedy jednak zechce ona założyć na swój ślub krótką sukienkę ecru, lub marszczoną bądź falbaniastą czerwoną kreację – natychmiast spotyka się z niezadowoleniem mamy, babci, ciotki i całego grona wiekowych matron. Wesele to jednorazowa sprawa. Jeśli chcecie przetańczyć je w nietypowej sukni – decyzja należy do Was. To Wy macie czuć się w niej komfortowo i dobrze. To nie mama Panny Młodej będzie przechadzać się w bezowej, białej kreacji, tylko Wy. Sprawa wygląda podobnie, jeśli chodzi o Pana Młodego. Jeżeli nie chce on kamizelki – nie musi jej zakładać. Jeśli podoba mu się czerwona mucha w białe groszki – wybór należy do niego. Ważne, by wszystkie wybrane przez Was elementy stroju współgrały ze sobą. A jakie one będą i w jakich kolorach – to już Wasza sprawa.

Nietypowe gadżety

Aby spersonalizować ślub, musicie zwrócić przede wszystkim uwagę na najdrobniejsze szczegóły. Po pierwsze, zaprojektujcie własne zaproszenia. Niech będą w Waszych ulubionych kolorach, ozdobione nietypowymi gryzmołami, rysuneczkami (komiksami?) albo Waszymi zdjęciami z sesji narzeczeńskiej. W środku sami wymyślcie tekst, bez kopiowania tradycyjnych rozwiązań (w stylu: „Pobieramy się! Zatem mamy przyjemność zaprosić…”). Im więcej dacie od siebie, tym bardziej spersonalizujecie Wasz ślub. Wybierzcie też nietypowe koperty, które kolorem będą pasowały do motywu przewodniego Waszego ślubu. Jeśli zaproszenia będą w kolorze żółtym bądź niebieskim, być może zaproszone panie pokuszą się o niebieskie bądź żółte elementy w swoim stroju? Sugerujcie, ale nie narzucajcie! Jako podziękowania dla gości także wymyślcie nietypowe prezenty – mogą to być magnesy na lodówkę z Waszym zdjęciem, bądź przygotowane wcześniej przez Was przetwory z dedykacją na etykietce.

Tort i ciasto weselne

Zamiast tradycyjnego, wielowarstwowego tortu zastanówcie się nad tortem w nietypowym kształcie. Może być on kwadratowy, owalny lub obwiązany marcepanową kokardką. Dodatkowo na szczycie nie musi stać zakochana Para Młoda – ale dajmy na to uciekający Pan Młody, bądź Para Młoda pędząca na motorze. Znajdźcie figurki, które najlepiej Was charakteryzują. Ostatnio dość modnym rozwiązaniem zamiast typowego tortu weselnego są kolorowe muffinki ułożone na podstawkach, które przypominają tort weselny. Jeśli chcecie, by na waszym weselu pojawił się Wasz ulubiony sernik z brzoskwiniami, zamówcie taki w cukierni. Nikt nie każe przecież Wam kupować makowca…

Zabawa

Zorganizujcie zabawę tak, aby jak najbardziej odpowiadała Waszym gustom. Jeśli nie umiecie tańczyć – nie bierzcie na pierwszy taniec skomplikowanego układu choreograficznego znalezionego w internecie. Lepiej, jeśli pobujacie się do rytmu, albo poskaczecie do ulubionej rockowej piosenki. Jeżeli nie lubicie zabaw, w których pije się hektolitry alkoholu – poinformujcie o tym wodzireja. A konkurs karaoke, bądź też wiedzy o Parze Młodej z pewnością będzie nietypowym, spersonalizowanym rozwiązaniem. Oprócz typowych zabaw, nagrajcie krótką prezentację multimedialną bądź film, który będzie wyświetlany podczas posiłków. Rodzina i znajomi będą mieli okazję dowiedzieć się z niego o Waszych zainteresowaniach, o tym jak się poznaliście i jak wyglądały Wasze zaręczyny.

Im bardziej spersonalizujecie Wasze wesele, im więcej wrzucicie do niego Waszych zainteresowań, charakterów czy hobby, tym na dłużej zapadnie ono w pamięć Waszych gości. Nie przegapcie takiej okazji!

zdjecia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *