Próbna fryzura ślubna

Powszechnym zjawiskiem wśród niemal wszystkich przyszłych Panien Młodych jest upewnianie się, że każdy z elementów ślubnej i weselnej układanki pasuje do siebie idealnie. A najlepiej sprawdza się to oczywiście poprzez zastosowanie prostego chwytu, czyli dźwięcznie brzmiącego przymiotnika „próbny”. Stąd próbne fryzury, próbne makijaże, a w Stanach Zjednoczonych – próbne ceremonie ślubne oraz wesela.

Próbna fryzura potrzebna od zaraz!

Fryzury ślubne: koki, warkocze francuskie, podpięcia czy misternie ułożone loki to nie lada wyzwanie dla fryzjera. Każda Panna Młoda chce w tym wyjątkowym dla siebie dniu wyglądać olśniewająco i w ręce fryzjera składa tę ogromną odpowiedzialność. Zalet próbnych fryzur ślubnych nie da się nie zauważyć. Panny Młode w większości przypadków z zamiłowaniem przeglądają czasopisma i strony internetowe w poszukiwaniu wymarzonej fryzury ślubnej. Kiedy już uda im się ją znaleźć (lub stworzyć wyobrażenie uczesania, które składa się z elementów zaczerpniętych z kilku fryzur) czym prędzej chcą przekonać się, jak w owej fryzurze będą wyglądały. I tu z pomocą przychodzi fryzjer. Decydując się na próbną fryzurę należy jednak pamiętać o tym, że:

 • Próbną fryzurę ślubną wykonuje się najwcześniej miesiąc przed ślubem. Wcześniej nie ma to sensu, zwłaszcza jeśli Panna Młoda jest w trakcie zapuszczania włosów.
 • Wykonanie próbnej fryzury zajmuje zwykle więcej czasu niż tej, którą zrobi fryzjerka w dniu ślubu. Należy zatem uzbroić się w dużo cierpliwości.
 • Ponieważ podczas wykonywania fryzury próbnej klientka nieustannie może zwracać uwagę na to co jej się nie podoba, co by zmieniła i z czego by zrezygnowała sprawia, że w dniu ślubu nie pojawia się stres związany z tym, że uczesanie nie będzie takie, jakie wymarzyła sobie Panna Młoda.
 • Cena próbnej fryzury ślubnej jest niższa niż uczesania ślubnego. Jeżeli, dajmy na to fryzura ślubna kosztuje 120 zł, to cena próbnej wahać się będzie w granicach 80 zł.
 • Pamiętajcie, by na próbne uczesanie wziąć ze sobą mamę, świadkową lub najbliższą przyjaciółkę. Ich opinie mogą okazać się bardzo pomocne.
 • Wysłuchajcie także rad fryzjerki. Z pewnością w kwestii ślubnych uczesań ma ona większe doświadczenie niż Panna Młoda. I nawet najbłyskotliwszy pomysł Panny Młodej dotyczący np. ślubnego irokeza bądź innego ekstrawaganckiego uczesania może zostać skutecznie ostudzony.
 • Fryzjerka podczas próbnego uczesania może zwrócić uwagę na to, że włosy klientki są za krótkie na to, aby dany kok był stabilny, lub że rozpuszczone włosy będą niepotrzebnie wydłużały smukłą twarz Panny Młodej. Może w tym momencie zaproponować inne, ciekawe rozwiązanie.
 • Na próbną fryzurę ślubną koniecznie weźcie ze sobą aparat fotograficzny. Poproście mamę/koleżankę o wykonanie zdjęć na każdym etapie układania fryzury oraz o uwiecznienie różnych wariantów uczesania. Przyda się to podczas podejmowania ostatecznej decyzji dotyczącej ślubnej fryzury.
 • Na próbną fryzurę ślubną nie zapomnijcie zabrać ze sobą welonu/woalki/ozdób, które mają być wpięte podczas ślubu do włosów Panny Młodej.

zdjecia

2 comments on “Próbna fryzura ślubna
 1. Johanna napisał(a):

  Najlepiej wziac tez ze soba do fryzjerki zdjecie sukni slubnej, zeby fryzjerka miala ogolne wyobrazenie calosci i odpowiednio dopasowac fryzure.

 2. Magdalena Galiczek napisał(a):

  To prawda. Suknia ślubna także wpływa na rodzaj fryzury ślubnej. Jeśli jest bardzo „wymyślna”, falbaniasta i strojna, lepiej, by fryzura była skromna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *