Ślub tematyczny. Wiosna

Cieplejsze i nieco bardziej słoneczne dni zwiastują szybkie nadejście upragnionej wiosny. Kwiecień i maj zbliżają się wielkimi krokami a wraz z nimi zaplanowane na wiosnę śluby. Organizowane w tym okresie wesela stoją niejako w opozycji do najczęściej wybieranych letnich terminów – w których prym wiodą zwłaszcza czerwiec, sierpień i pierwsza połowa września. Być może dzieje się tak z przyczyn typowo przesądowych, gdyż we wiosennych miesiącach brak litery „r” w nazwie, a może po prostu Pary Młode wolą nie ryzykować z wiosenną pogodą (zza chmur nie zawsze wychodzi wtedy wymarzone słońce). Jakby jednak nie patrzeć, wiosna, jak każda inna pora roku jest równie dobrym momentem by wziąć ślub!

Wiosenna kolorystyka

Po mroźnej i raczej jednobarwnej zimie świat rodzi się do życia. Być może nie wybucha feerią rozmaitych barw, ale paleta kolorów, którą śmiało może się pochwalić jest co najmniej intrygująca. O ile w zimowych ślubach warto było postawić na mroźny błękit i przeszywającą do szpiku kości biel, o tyle w tematycznych, wiosennych ślubach koniecznie należy wykorzystać całe spektrum kolorów. Świat na nowo rodzi się do życia, zatem barwy są delikatne i sprawiają wrażenie nieśmiałych, bojących się wystawić nosy z wygodnych, ciepłych norek. Co to oznacza? Ano to, że najlepsze będą pastelowe kolory. Można wybrać jeden, dominujący kolor i zagrać odcieniami – na przykład zielenią. Można także łączyć kolory, dzięki czemu uzyska się efekt wiosennej łąki. Lokale weselne przybrane w pastelowe, wiosenne barwy z pewnością będą wyglądały bardziej przyjaźnie niż przyozdobione w tradycyjne, tiulowe, białe i kwiatowe dekoracje.

Siła kwiatów

Jeśli chodzi o wybór kwiatów, to wśród typowo wiosennych gatunków państwo Młodzi mogą do woli wybierać i decydować. Wiosenne kwiaty oprócz zachwycających, różnorodnych barw, często też charakteryzują się fantastycznym aromatem, dzięki czemu udekorowane nimi wnętrza zachwycająco pachną. Pachnącą dekorację można stworzyć z hiacyntów, które znajdziemy w kolorach: białym, różowym, żółtym oraz niebieskim. Hiacynt to idealny wybór na wesela organizowane w kwietniu i maju. Inną kwiatową propozycją może być krokus. Krokusy to małe kwiaty, żółte bądź fioletowe, które można umieścić w eleganckich, porcelanowych doniczkach i w ten sposób przyozdobić stoły w lokalu weselnym. Podobnie można postąpić w przypadku białych przebiśniegów. Zdecydowanie większe, dekoracyjne bukiety można zrobić z żółtych narcyzów. Te wspaniałe, o barwie wiosennego słońca kwiaty to istny powiew świeżości w każdym, nawet najbardziej tradycyjnym bądź utrzymanym w ciemnej kolorystyce lokalu weselnym. Dla najbardziej wybrednych narzeczonych natura przygotowała jeszcze tulipany. Mnogość gatunków, a tym samym kolorów, odcieni i kształtów sprawi, że każda Panna Młoda uzyska zapierającą dech w piersiach dekorację i do tego cudowną, ślubną wiązankę.

Ślubna wiosenna wiązanka

Oprócz tradycyjnych wyborów, jakimi są najczęściej wiązanki złożone z róż w przeróżnych kolorach i odcieniach (od białych, przez herbaciane, różowe aż po krwistoczerwone) warto w okresie wiosennym postawić na typowo wiosenne kwiaty. Oprócz wymienionych wcześniej tulipanów, narcyzów czy hiacyntów Panny Młode decydują się na niezwykle proste, ale przy tym bardzo urokliwe wiązanki z… konwalii.

Motyw przewodni

Myślą przewodnią wiosennego wesela powinna być przede wszystkim radość, świeżość i wielobarwność. Ponieważ na czas wiosenny przypada Wielkanoc, można w ślubne dekoracje wpleść komercyjne motywy tego święta. Mogą to być porcelanowe króliczki przycupnięte w trawie rosnącej w kolorowych doniczkach i ustawionych na weselnych stołach, albo sztuczne, żółte, puchate kurczaczki pełniące rolę ślubnych winietek. Jako dużą dekorację sali można zażyczyć sobie świeżą gałąź z pąkami liści i kwiatów umieszczoną w kolorowym wazonie. Gałąź można dodatkowo przybrać papierowymi kwiatami, pastelowymi kokardami bądź drewnianymi ozdóbkami. Gałąź tę można wykorzystać także jako element, na którym goście będą za pomocą drewnianych klamerek do bielizny wieszali karteczki z życzeniami dla Pary Młodej. Więcej o tym przeczytacie w notce Wpisz się na pamiątkę.

Klucz do sukcesu

Aby wiosenne dekoracje ślubne można  było określić mianem eleganckich i oddających nastrój chwili koniecznie muszą być one zwiewne, delikatne i sprawiające wrażanie ulotnych. Zbyt duża ilość tiulu, za intensywne kolory bądź przesadne nagromadzenie elementów dekoracyjnych z budzącego się do życia wiosennego świata zmieni się w przyciężką, zmaltretowaną jesień. Wiosna to lekkość, delikatność i swoboda. Trudno więzić ją w ciężkich barwach i niedopasowanych dekoracjach.

O ślubach tematycznych przeczytacie w notce Śluby tematyczne oraz Ślub tematyczny. Zima.

zdjecia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *