Druga przymiarka sukni ślubnej

Kilka tygodni (zazwyczaj jest to miesiąc, czasami nawet 1,5 miesiąca) po pierwszej przymiarce (o której przeczytacie w notce Pierwsza przymiarka sukni ślubnej) przychodzi kolej na przymiarkę numer dwa. Z przymiarkami nie należy się spieszyć, bowiem jakakolwiek zmiana figury przyszłej Panny Młodej może spowodować, że suknia nie będzie się już na niej tak dobrze prezentować. Przymiarki sukni ślubnej najlepiej zacząć na 2-3 miesiące przed ślubem i sukcesywnie, pamiętając o stosownych odstępach czasu zaliczać. Na przymiarkę numer dwa, podobnie jak na przymiarkę pierwszą przyszła Panna Młoda koniecznie musi zabrać ze sobą:

  • Ślubne buty
  • Biustonosz, który założy w dniu ślubu


Rzeczy te są podczas drugiej przymiarki bardzo ważne. Buty przyszła Panna Młoda zakłada po to, by sprawdzić, czy długość sukni jest zadowalająca. Krawcowa zwykle postępuje tak, że na pierwszej przymiarce zaznacza, ile z dołu sukni należy obciąć. Na drugiej przymiarce suknia jest już obcięta, ale jeszcze nie „obszyta”. Kiedy przyszła Panna Młoda mierzy swoją suknię, krawcowa może sprawdzić, czy nie należy jeszcze trochę suknię skrócić. Jeśli nie, kolejnym krokiem w kierunku doskonalenia sukni ślubnej jest „obszycie” dołu.

Podczas drugiej przymiarki duże znaczenie ma także biustonosz. Jeśli gorset, bądź którakolwiek górna część sukni ślubnej były w jakikolwiek sposób „poprawiane” przyszła Panna Młoda i krawcowa mogą sprawdzić i ocenić, czy suknia po poprawkach spełnia już oczekiwania swojej szczęśliwej właścicielki.

Jeśli potrzebne są jeszcze dodatkowe poprawki, krawcowa zaznacza je szpilkami na sukni. Zazwyczaj jest jednak tak, że podczas drugiej przymiarki wszystkie wprowadzone poprawki sprawiają, że suknia ślubna doskonale leży i fantastycznie prezentuje się na przyszłej Pannie Młodej. Druga przymiarka sukni ślubnej zwykle jest krótsza niż pierwsza. Jeśli suknia prezentuje się już prawie dobrze, Panna Młoda może przeparadować w niej przed wielkim salonowym lustrem (na tak zwanym wybiegu, bądź podeście).

Podczas drugiej przymiarki (jeśli ta jest ostatnią) istnieje możliwość doboru ślubnych dodatków (welonu, woalki, kapelusza, rękawiczek, kwiatów lub ozdób do włosów, ślubnej biżuterii), jednak najlepiej jest pozostawić tę kwestię do przymiarki numer trzy (jeśli ta będzie miała miejsce). Wtedy to suknia będzie już „gotowa”, czyli będzie w takim stanie, w jakim przyszła Panna Młoda założy ją w dniu swojego ślubu. Na trzeciej przymiarce Panna Młoda ma gwarancję, że suknia już się nie zsunie, nigdzie nie będzie odstawać, nie pomarszczy się ani nie będzie za długa. Wtedy też będzie można w skupieniu zastanowić się nad tym czy jako ślubny dodatek lepszy będzie welon czy woalka oraz jaka długość kolczyków okaże się najodpowiedniejsza.

Ja swoją drugą przymiarkę sukni ślubnej mam już za sobą. Suknia prezentuje się przepięknie, a ja mam wrażenie, jakby została uszyta tylko i wyłącznie dla mnie (bo tak w sumie przecież po trochu jest!).

zdjecia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *